Golfový klenot

Místem vzniku výjimečných holí značky HONMA je město Sakata, vzdálené necelých tři sta kilometrů severně od Tokia. Právě zde, nedaleko driving range, si v roce 1958 otevřel živnost zabývajícící se opravami golfových holí japonec Hiro Honma. Pro své „umění golfové hole“ byl vyhledáván zákazníky, a tak už o rok později mohl začít navrhovat hole své vlastní. Trvalo to však ještě několik let, než mohl konečně v roce 1962 s pomocí svých bratrů Jukihira a Hisazumiho, založit vlastní značku. Technologie byla pro všechny bratry vždy tím, čemu věřili nejvíc.

Jako jedni z prvních výrobců golfových holí v Japonsku, začali vyráběl hole opatřené grafitovým šaftem, později jim stejně učaroval titan, kompozitní materiály a především navrhování holí za pomoci počítačů. Něco takového však neznamenalo, že se společnost zřekne tradičních hodnot ruční výroby a precizního zpracování. Zakladatel Hiro Honma vždy chtěl, aby tyto dva zdánlivé protiklady vždy zůstaly perfektně vyvážené. A u toho i zůstalo.
 
 
 

Hůl jako symbol

K tomu, aby bylo možno docenit hodnotu a vlastně i existenci fenoménu jménem HONMA, je třeba se alespoň povrchně seznámit s Japonskou kulturou. Golf v zemi vycházejícího slunce totiž není jako na mnoha místech Evropy nebo v USA zábavou širokých mas, ale podobně jako mnoho dalších atributů vyjadřuje důležitost společenského postavení. Golfová hůl tak není jen obyčejným nářadím, ale důležitým sociálním reprezentantem. Když společnost HONMA začala expandovat na americký trh, jejími zákazníky se nejprve stávali zde žijící bohatí Asiaté, brzy je následovaly desítky dalších movitých západních zákazníků, jimž se taková symbolika zamlouvala a především na ni měli dostatek finančních prostředků. Kdo z bagu vytáhne hůl HONMA, je důležitý muž, který si okamžitě zjedná respekt. Říká se, že když se o holích HONMA dozvěděl Donald Trump, byl nejprve spíš skeptický, nicméně jakmile je osobně vyzkoušel, měl pro ně jen slova chvály.
 

Nic není samoúčelné

Cena holí značky HONMA je naprosto adekvátní nejenom materiálu z něhož vznikají, ale i především péči, která je jim věnována. Výroba každé jednotlivé hole zabere šest měsíců, 156 výrobních kroků a zásah tisíce párů rukou! Použití těch nejexkluzivnějších materiálů pro výrobu holí HONMA samozřejmě není samoúčelné, ale vysoce funkční. Například titanová korunka na hlavě driveru HONMA Beres MG812 (5stars), samozřejmě vyhovujícího všem standardům USGA, podle japonských výrobců dokáže míček poslat ještě o dost dál než nepovolené hole. Svou dokonalostí není výroba holí HONMA nepodobná postupu při výrobě jiné japonské speciality – samurajských mečů. Výjimečný výrobek je samozřejmě určen jedinečným lidem, a tak majiteli a obdivovateli právě této značky jsou kromě Donalda Trumpa například Jack Nicholson nebo Danny DeVito.
 

Revoluce ve formě golfových holí

Všechny hole HONMA jsou originály, vyrobenými na zakázku.

Nikde jinde na světě se golfové hole nevyrábějí ručně, jen v Japonsku. Každá hůl je opatřena sériovým číslem, které je jedinečné. Sériové číslo v sobě nese mimo jiné i informaci o tom, kdo a kde si hůl koupil.

 

Podle sériového čísla se dá vyrobit naprosto přesná kopie hole, v případě poškození, ztráty nebo odcizení.
 

Systém označení holí HONMA *****

Často diskutovaný systém označení HONMA, je zdrojem mnoha otázek ze strany široké golfové veřejnosti, ale i stávajících klientů značky. Jakou hůl, či jaký set si koupit, 2 hvězdy, 3, 4 nebo raději 5 hvězd? A jaký je v tom kromě ceny rozdíl? Toto jsou nejčastější dotazy, které jsou slyšet v HONMA Studiu. Pojďme si tuto problematiku jednoduše a stručně vysvětlit.

Mnoho klientů si myslí, že 4 hvězdy a 5 hvězd jsou označení množství použití drahých kovů jakými je zlato a platina. Pravdou je však pouze to, že tyto kovy jsou na 4 a 5ti hvězdičkových holích opravdu použity. Rozhodně však nejsou hlavním důvodem vyšší ceny, jak si mnoho lidí mylně myslí. Je to jen jakési doladění produktu a jeho přidaná hodnota. Cenu hole, a to bychom především rádi zdůraznili, udává použití uhlíkových vláken v propletenci shaftu. To má pochopitelně vliv především na technologickou kvalitu hole. Vlákna použitá při výrobě 2 a 3 hvězdičkových shaftů procházejí, řekněme menší selekcí, než vlákna použitá pro výrobu 4 a 5 hvězdičkových holí. Tento rozdíl můžeme také přirovnat k rozdílu mezi materiály, jakými jsou například guma, umělá hmota nebo sklo. 2 a 3 hvězdičkové hole se svou kvalitou shaftu blíží gumě – svou pružností a vlastnostmi, které při jednotlivých úderech vykazují. Naopak 4 a 5 hvězdičkové hole v momentu impaktu (úderu do balonu), vykazují vlastnosti skla, které má minimální deformace při švihu – dorovnání hlavy hole, úderové plochy do pozice square.
 
 
Systém označení hvězd definuje výrobce z japonské Sakaty přímo jako „3 švihovou dimenzi“.

 

 

 

 

Neváhejte a přijďte si tento rozdíl a třetí švihovou dimenzi vyzkoušet do Studia HONMA, na golfovém trenažéru a analyzátoru švihu.
 

Shafty ARMRQ

Honma představuje shafty nové generace ARMRQ vyrobené z 4-směrných grafitových vláken.

Rovná uhlíková vlákna jsou kombinovaná ve čtyřech směrech: vertikální, horizontální a křížem. Instalace tohoto 4-směrového uhlíku, na vnější stranu shaftu, vede k tomu, že uhlíková vlákna fungují jako klouby na bambusové tyči. Tím zesilují shaft a zamezí tak jeho deformacím (kroucení a mačkání). Uhlíková vlákna umožňují rychlejší a přesnější návrat shaftu a zajistí tak plošný úder hlavy hole.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím